skip to Main Content
Jak Sprzedać Mieszkanie Z Lokatorem?

Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Jesteś właścicielem mieszkania, w którym mieszka lokator? Chcesz sprzedać tego rodzaju nieruchomość, ale nie wiesz, czy w takiej sytuacji jest to możliwe? Sprawdź te porady!

 

Najlepiej, jeśli lokator, który zajmuje mieszkanie przeznaczone na sprzedaż, decyduje się na wyprowadzkę. Wówczas właściciel może o wiele łatwiej znaleźć zainteresowanego kupnem. Sprawa komplikuje się jednak w sytuacji, gdy lokator nie zamierza się przeprowadzać.

Sprzedaż mieszkania z lokatorem to kwestia, która bardzo często pojawia się obecnie w dyskusjach na temat nieruchomości. Dzisiaj, gdy mieszkania stały się bardzo popularną formą inwestycji środków, rynek nieruchomości zyskał całkowicie nowy wymiar – sprzedaje się lokale nawet w nieco gorszych lokalizacjach, w złym stanie, a także tak zwane lokale trudne, w tym zadłużone.

Czy jednak można sprzedać mieszkanie z lokatorem bez trudu? Czy lokator w mieszkaniu na sprzedaż nie będzie stanowił przeszkody w znalezieniu kupującego? W jaki sposób wykonać transakcję tak, aby była szybka i wygodna? Odpowiadamy na te, a także inne pytania!

Mieszkania z lokatorem można sprzedać

Jeśli w mieszkaniu znajduje się lokator, wówczas właściciel tej nieruchomości posiada możliwość jego sprzedaży. Co więcej, może zrobić to nawet bez informowania ich o fakcie wystawienia nieruchomości na sprzedaż!

W tym przypadku nowy nabywca nieruchomości staje się jej właścicielem, a wraz z tym prawem własności posiada także prawo do jego wynajmowania. Nie zmieniają się zatem umowy najmu obowiązujące każdą ze stron.

Oczywiście, właściciel nieruchomości, w której znajdują się lokatorzy, powinien poinformować o tym potencjalnych kupujących.

Kto jednak będzie chciał kupić mieszkanie z lokatorem? Tutaj pojawia się kilka opcji, które właściciel takiej nieruchomości może wziąć pod uwagę.

Gdzie sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Większość zainteresowanych zakupem mieszkania osób rezygnuje z niego wtedy, gdy dowiaduje się, że kupują je wraz z lokatorem. To dodatkowy problem, zwłaszcza w sytuacji, gdy nowy właściciel chciałby od razu przeprowadzić się do lokum albo przeznaczyć je na wynajem. Wówczas każdy kolejny miesiąc, gdy lokator nie opuszcza mieszkania, oznacza straty.

Jest jednak rozwiązanie – to skorzystanie z usług osób oraz firm specjalizujących się w skupie takich trudnych nieruchomości. Wówczas transakcję można zrealizować bez problemów!

Odkupem mieszkań z lokatorami zajmuje się dzisiaj coraz więcej osób oraz firm posiadających doświadczenie w tego typu sprawach. Wówczas klient może liczyć na kompleksową obsługę i otrzymać środki za sprzedaż swojej nieruchomości nawet w przeciągu paru dni, co jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na czasie.

W takiej sytuacji warto skupić się głównie na ofertach skupów nieruchomości – to właśnie tam transakcję można zrealizować wygodnie, szybko, a także bezpiecznie!

Skup nieruchomości – to tu sprzedasz mieszkanie z lokatorem

Skupy nieruchomości to firmy, które specjalizują się w odkupie mieszkań od swoich klientów. Mogą odkupić od nich nieruchomości różnych typów, w tym między innymi mieszkania, domy jednorodzinne czy grunty. Cały czas trwania procedur wynosi wtedy na ogół od 3 do 7 dni. To błyskawiczny sposób na zamknięcie transakcji!

W skupie można odsprzedać nieruchomości o różnym stanie technicznym i prawnym, w tym między innymi mieszkania trudne, czyli z lokatorami. Tutaj lokatorzy zameldowani w nieruchomości nie są przeszkodą w odsprzedaży nieruchomości – to powoduje, że właściciel lokalu może zrealizować transakcję bez dodatkowych problemów.

Zatem wtedy, gdy właściciel pragnie błyskawicznie odsprzedać posiadany lokal, także z lokatorem, wówczas taka opcja jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem!

Jak przebiega proces sprzedaży mieszkania w skupie?

Proces realizacji transakcji w skupie nieruchomości jest naprawdę bardzo prosty, a przy tym szybki. Podstawa to wybranie odpowiedniej oferty – można zrobić to on-line.

Pierwszym krokiem jest w tym przypadku wykonanie wyceny nieruchomości.

Pod uwagę bierze się wtedy pełną gamę informacji o lokalu, do których zaliczają się między innymi:

  • lokalizacja
  • rok budowy
  • powierzchnia
  • liczba pokojów i rozkład
  • piętro
  • stan prawny
  • stan techniczny
  • remonty
  • obecność windy, balkonu, tarasu, loggi, miejsca parkingowego, garażu

Rzeczoznawca skupu nieruchomości może przyszykować na podstawie tych właśnie informacji wiarygodną wycenę. Posłuży ona następnie do zaproponowania odpowiedniej ceny dla klienta.

W większości przypadków właściciel nieruchomości może otrzymać kwotę odpowiadającą od 60 proc. do 90 proc. wartości nieruchomości. Wypłata środków następuje na konto albo gotówką od razu po podpisaniu umowy!

Skorzystaj ze skupu nieruchomości!

Chcesz odsprzedać mieszkanie z lokatorem w stolicy? Wybierz skup mieszkań w Warszawie Smarthome, który posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu transakcji. To właśnie tam możesz otrzymać profesjonalną i kompleksową obsługę bez czekania.

 

Zobacz już teraz pełną ofertę skupu nieruchomości Smarthome na stronie internetowej:

www.skupujemy-mieszkania.waw.pl

Back To Top