skip to Main Content

Koniec problemów

Sprzedając udział w mieszkaniu, nie będziesz już musiał ponosić za nie odpowiedzialności.

Szybka wypłata pieniędzy

Z Nami możesz szybko zamienić udział na pieniądze. Te środki wydasz na dowolne potrzeby.

Bezproblemowa sprzedaż

Nie boimy się kłopotów, które dotyczą np. uciążliwego współwłaściciela lokalu.

Skup udziałów w mieszkaniach – jakie są zasady?

Współwłasność mieszkania (będąca np. efektem spadku) w praktyce bywa bardzo kłopotliwa. Na całe szczęście, można pozbyć się problematycznego udziału i szybko zamienić go na pieniądze (dzięki skupowi udziałów mieszkaniowych). Wyjaśniamy, jak funkcjonuje skup udziałów w mieszkaniach oferowany przez Naszą firmę.

Bez wspólnika nie można będzie sprzedać całego lokalu…

Profesjonalny skup udziałów w nieruchomości to oferta, która jest bardzo potrzebna. Wspomniany skup wzbudza coraz większe zainteresowanie, ponieważ przybywa osób posiadających problematyczny udział w nieruchomości mieszkaniowej. Taki udział zwykle jest rezultatem spadku. Bardzo często okazuje się, że poszczególni spadkobiercy mają różne pomysły na dalsze zarządzanie mieszkaniem oraz jego wykorzystanie (np. sprzedaż lub wynajem). W takiej sytuacji, dochodzi do konfliktów nawet pomiędzy tymi krewnymi, którzy wcześniej dobrze się dogadywali. Brak porozumienia niestety komplikuje sytuację, ponieważ kluczowe decyzje (dotyczące np. sprzedaży lokalu) wymagają zgody wszystkich współwłaścicieli.

Firmy skupujące udziały w nieruchomościach są potrzebne

Jeżeli sprzedaż całego mieszkania nie może dojść do skutku ze względu na sprzeciw współwłaściciela lub jego wygórowane oczekiwania cenowe, to bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się zbycie swojego udziału. Trzeba możliwie szybko zdecydować się na taki wariant rozwiązania problemu, bo lokal zwykle generuje comiesięczne koszty (m.in. zaliczki dla wspólnoty mieszkaniowej). Konieczność pokrywania kosztów związanych z mieszkaniem, często stanowi przyczynę sporów pomiędzy współwłaścicielami.

Pewnym problemem może wydawać się fakt, że typowa osoba poszukująca lokum na rynku wtórnym, nie będzie zainteresowana udziałem (nawet połówkowym). Taki nabywca szuka bowiem samodzielnego lokalu i nie chce współzarządzać mieszkaniem razem z obcą osobą. Na całe szczęście, z pomocą przychodzą firmy skupujące udziały w nieruchomościach. Takie przedsiębiorstwa, które często prowadzą również skup mieszkań zadłużonych to praktycznie jedyna kategoria nabywców zainteresowanych udziałami w mieszkaniach.

Skup udziałów w mieszkaniach jest sposobem na pieniądze

Skup udziałów w mieszkaniach oferowany przez Naszą firmę wyróżnia się między innymi tym, że zamiana kłopotliwej współwłasności na pieniądze jest bardzo szybka. Staramy się sfinalizować transakcję w ciągu kilku dni. Taka sama zasada dotyczy również usług związanych ze skupem całych mieszkań.

Osoby zainteresowane możliwościami, jakie daje skup udziałów w mieszkaniach, zachęcamy do skontaktowania się poprzez telefon lub e-mail. Nasz doradca w ramach odpowiedzi będzie chciał uzyskać informacje dotyczące sytuacji prawnej nieruchomości. Warto dodać, że nie odstraszają nas nawet niewielkie udziały w mieszkaniach i problemy związane np. z kłopotliwymi współwłaścicielami.

Pozostałe usługi

Skup mieszkań Warszawa

Prowadzimy skup mieszkań z Warszawy. Bardzo szybko wycenimy Twój lokal.

Skup mieszkań zadłużonych

Sprzedaż zadłużonego mieszkania to najlepszy sposób na uwolnienie się od długu, który trudno spłacić.

Skup udziałów w mieszkaniach

Sprzedając udział w mieszkaniu, nie będziesz już musiał ponosić za nie odpowiedzialności.

Skup mieszkań z lokatorami

Kupując Twoje mieszkanie, przejmujemy wszystkie ewentualne problemy z najemcą.

Skup mieszkań zaniedbanych

Zaniedbany lokal trudno jest sprzedać. Skup mieszkań zaniedbanych rozwiązuje problem.

Skup mieszkań z wadami prawnymi

Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód, to już po 5 – 7 dniach możemy podpisać umowę u notariusza.

Skontaktuj się z nami

Artykuły blogowe
Back To Top