skip to Main Content
Jak Sprzedać Mieszkanie Zadłużone?

Jak sprzedać mieszkanie zadłużone?

Mieszkanie zadłużone można sprzedać. Aby jednak transakcja tego typu odbyła się bez problemów, należy poszukać odpowiedniego kupującego. W tej roli doskonale sprawdzi się dobry skup nieruchomości!

Wiele nieruchomości na polskim rynku to nieruchomości zadłużone. Nie tylko oznacza to, że posiadają one nieopłacone rachunki za czynsz czy też za media, na przykład za wodę, kanalizację, prąd czy gaz. Mieszkanie zadłużone to także mieszkanie, na którym ciąży hipoteka wynikająca z kredytu lub pożyczki hipotecznej.

Jeśli mieszkanie jest zadłużone, często pojawia się pytanie – czy można przeznaczyć je wtedy na sprzedaż? A może trzeba najpierw spłacić wszystkie długi i dopiero potem zdecydować się na wystawienie ogłoszenia?

Gdy także jesteś w podobnej sytuacji, sprawdź już teraz nasze porady!

Mieszkanie z zadłużeniem można sprzedać

Jeśli nieruchomość jest zadłużona, nie oznacza to wcale, że jest ona niemożliwa w sprzedaży. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku mogą pojawić się dodatkowe wymogi do spełnienia w porównaniu z transakcją sprzedaży nieruchomości niezadłużonej.

W takiej sytuacji należy przede wszystkim uzyskać zgodę wierzyciela, czyli podmiotu, który wysuwa roszczenia finansowe w stosunku do danej nieruchomości. Wierzycielem może być w tym przypadku bank lub inna instytucja pozabankowa, która udzieliła kredytu albo pożyczki hipotecznej. Wówczas to te podmioty muszą zgodzić się na transakcję, co najczęściej robią.

W przypadku, gdy mieszkanie jest zadłużone w spółdzielni, wówczas sytuacja wygląda już nieco inaczej. Tutaj może pojawić się już większy problem, ponieważ spółdzielnia powinna wystawić zaświadczenie do sprzedaży mieszkania. Zaświadczenie to potrzebne jest do sporządzenia aktu notarialnego przy sprzedaży nieruchomości.

Na ogół spółdzielnie wystawiają takie zaświadczenia nawet w sytuacji, gdy nieruchomości jest zadłużona – posiada nieopłacony czynsz i inne rachunki. Może jednak zdarzyć się, że spółdzielnia odmówi wydania takiego zaświadczenia przed opłaceniem zadłużenia.

W sytuacji, gdy spółdzielnia odmawia wydania zaświadczenia do sprzedaży mieszkania, konieczne będzie spłacenie długów. Można wówczas zawrzeć dodatkową umowę z kupującym, który pokryje koszty, a następnie odliczy je od ceny nieruchomości.

Kto może być chętny do kupna zadłużonego mieszkania?

Zadłużone mieszkania mogą być trudne w sprzedaży. Wynika to z faktu, że potencjalny kupujący, gdy posiada do wyboru mieszkanie bez zadłużenia i to z długiem, wybierze to pierwsze, ponieważ sprawia ono wówczas mniej problemów.

Wiele mieszkań zadłużonych to jednak mieszkania, które stanowią atrakcyjną ofertę na rynku nieruchomości. Dotyczy to w szczególności lokali w dużych miastach, na przykład w Warszawie, czy też tych zlokalizowanych w centrum.

W takim przypadku sprzedaż zadłużonego mieszkania nie powinna być trudnością – takie oferty chętnie wybierane są przez inwestorów, którzy przeznaczają potem nieruchomości na wynajem. Takie lokale można także odsprzedać firmom, które specjalizują się w odkupie nieruchomości z wadami prawnymi, czyli z długami – tutaj najlepszym wyborem będzie skup nieruchomości.

Zadłużone mieszkanie można sprzedać w skupie nieruchomości

Skupy nieruchomości to firmy, które specjalizują się w odkupie nieruchomości od swoich klientów. Robią to praktycznie od ręki, ponieważ cała transakcja może zamknąć się zaledwie w jednym tygodniu!

W skupach nieruchomości można odsprzedać mieszkania zadłużone. Dług nie stanowi wówczas przeszkody w realizacji transakcji, dlatego też nie musimy czekać na kupującego zainteresowanego zakupem – pieniądze można otrzymać w ekspresowym tempie.

Transakcje w skupach nieruchomości są bardzo wygodne dla klientów. W tym przypadku nie trzeba już samodzielnie poszukiwać zainteresowanych kupnem, na przykład przez wystawianie ogłoszeń. Wystarczy tylko skontaktować się z wybranym skupem, aby następnie zlecić wycenę. Wyceny szykowane są przez doświadczonych rzeczoznawców i stanowią podstawę do zaproponowania ceny zakupu.

Najczęściej skupy nieruchomości, w tym także skup mieszkań w Warszawie mogą zaproponować swoim klientom ceny wynoszące od 60 proc. do 90 proc. wartości nieruchomości, co stanowi atrakcyjną ofertę dla właścicieli zadłużonych nieruchomości.

Wypłata środków następuje najczęściej w przeciągu od 3 do 7 dni od skontaktowania się ze skupem nieruchomości, od razu po zawarciu umowy notarialnej.

Wybierz sprawdzony skup mieszkań w Warszawie

Posiadasz zadłużone mieszkanie w Warszawie lub w okolicznych miejscowościach? Wybierz Smarthome – skup mieszkań w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenie w obrocie nieruchomościami różnych typów.

Smarthome to skup, który może zaproponować swoim klientom kompleksową i fachową obsługę w ramach odkupu nieruchomości. Zapewnia swoim klientom korzystne wyceny – od 60 proc. do nawet 90 proc. wartości nieruchomości, a także błyskawicznie realizuje transakcje – większość z nich zamyka się w przeciągu 3-7 dni.

Dokładne informacje dotyczące oferty skupu mieszkań Smarthome można znaleźć na stronie internetowej: skupujemy-mieszkania.waw.pl

Back To Top