skip to Main Content
Jak Szybko Sprzedać Mieszkanie W Stolicy?

Jak szybko sprzedać mieszkanie w stolicy?

Masz mieszkanie i chcesz odsprzedać je tak szybko, jak to możliwe? Zapomnij o samodzielnym wystawianiu ogłoszeń i biurach nieruchomości – wybierz usługi skupu mieszkań!

Sytuacja na rynku nieruchomości powoduje, że właściciele mieszkań nie mają na ogół problemów ze sprzedaż lokali. Z drugiej jednak strony oczekiwanie na kupującego może przeciągać się nawet do kilku miesięcy.

W sytuacji, gdy liczy się ekspresowa realizacja sprzedaż nieruchomości, warto rozważyć skorzystanie z usług skupów. Jak przebiega wówczas cała transakcja?

Skup nieruchomości – najważniejsze informacje

Skupy nieruchomości to firmy zajmujące się odkupem od swoich klientów różnego rodzaju nieruchomości, w tym domów jednorodzinnych, mieszkań oraz gruntów.

W skupie można odsprzedać niemalże każdego typu nieruchomość, także tą zadłużoną, z komornikiem, z lokatorami czy też w gorszym stanie technicznym – wymagającą remontu, po pożarze czy po zalaniu.

Dla osób, które pragną szybko pozbyć się danej nieruchomości, skup to zdecydowanie najlepsza opcja. Za mieszkanie w takiej firmie możemy otrzymać kwotę odpowiadającą średnio od 60 do 90 proc. jej wartości – bez przygotowywania ogłoszeń, korzystania z usług biur nieruchomości i czekania na klienta!

Główne zalety korzystania z usług skupów nieruchomości:

 • wygoda – transakcja odbywa się z naciskiem na komfort klienta
 • wszechstronność – możliwość odsprzedaży różnych nieruchomości
 • rzetelna wycena – wykonana przez rzeczoznawcę
 • bezpieczeństwo – przejrzysta transakcja potwierdzona umową notarialną
 • korzystna cena – okazyjne ceny odkupu nieruchomości
 • szybkość – sprzedaż można zamknąć w ciągu kilku dni
 • błyskawiczna wypłata środków – przelewem albo gotówką
 • fachowa pomoc – porady pracowników skupu

Te zalety powodują, że skup mieszkań w Warszawie, a także skupy działające w innych miastach cieszą się obecnie tak dużym powodzeniem wśród klientów!

Jak długo trwa transakcja sprzedaży w skupie?

Jedną z najważniejszych zalet skupów nieruchomości jest możliwość odsprzedaży mieszkania w krótkim terminie. Jak długo trwa wówczas cała transakcja?

Na ostateczny czas wpływa szereg różnych czynników, w tym między innymi przedmiot transakcji, dostępne terminy w skupie, jego polityka obsługi klienta czy termin wizyty w kancelarii notarialnej.

W większości przypadków wycena mieszkania wykonywana jest w terminie do 3 dni, ale w niektórych skupach może ona mieć miejsce nawet tego samego dnia. Skupy działają często do późnych godzin wieczornych, dlatego także wtedy pracownik firmy może skontaktować się z nami i umówić na wycenę.

Zazwyczaj od oględzin do wypłaty środków mija 3-7 dni, dlatego też jest to zdecydowanie najszybsza opcja przeznaczona dla osób, którym zależy na czasie!

Jak przebiega transakcja w skupie nieruchomości?

Sprzedanie mieszkania w skupie nieruchomości jest naprawdę bardzo proste – wystarczy tylko parę dni, aby na naszym koncie znalazły się środki za mieszkanie!

Pierwszym krokiem jest wybranie dobrego skupu nieruchomości, w którym cała transakcja będzie mogła odbyć się bez problemów. W tym celu warto zwrócić uwagę nie tylko na ceny proponowane klientom przez skup, ale także na jego doświadczenie oraz opinie, które możemy znaleźć on-line.

Podstawą do odsprzedaży mieszkania w skupie nieruchomości będzie wykonanie jego wyceny. W tym celu musimy skontaktować się ze skupem i możemy zrobić to telefonicznie albo e-mailowo.

W przypadku kontaktu telefonicznego możemy od razu umówić się na spotkanie z przedstawicielem skupu. Gdy preferujemy kontakt on-line, możemy przygotować formularz wyceny – odpowiednie formularze tego rodzaju znajdziemy na stronach skupów.

Do przygotowania wyceny nieruchomości skup bierz pod uwagę poniższe dane:

 • lokalizacja
 • powierzchnia mieszkania
 • liczba i rozkład pokojów
 • kondygnacja
 • stan nieruchomości
 • przeprowadzone remonty
 • obecność balkonu, tarasu, loggi, windy, miejsca postojowego, garażu

Po wykonaniu wyceny klient może zdecydować, czy chce skorzystać z usługi. Jeśli zgadza się na odsprzedaż nieruchomości, wówczas strony umawiają się na spotkanie w kancelarii notarialnej. Umowa kupna-sprzedaży mieszkania musi posiadać formę aktu notarialnego, jak wynika to z przepisów prawa w Polsce.

Po podpisaniu umowy skup nieruchomości może od razu przekazać klientowi środki za sprzedaż mieszkania. Mogą być one wypłacone w formie gotówki albo przelewem na wyznaczone konto bankowe.

Wybierz skup nieruchomości w Warszawie

Chcesz zdecydować się na odsprzedaż mieszkania w Warszawie? Skorzystaj z usług firmy Smarthome!

Smarthome to skup mieszkań w Warszawie i okolicznych miejscowościach, który od lat prowadzi transakcje nieruchomości – zajmuje się ich skupem, odsprzedażą, a także oferuje usługi pożyczkowe i oddłużeniowe.

Wraz ze skupem nieruchomości Smarthome można sprzedać mieszkanie szybko i sprawnie. Skup zapewnia swoim klientom korzystne ceny odkupu, a także krótki czas realizacji całej transakcji – to zaledwie 3-7 dni.

Dokładne informacje dotyczące usług skupu nieruchomości Smarthome można znaleźć pod adresem jego strony internetowej:

www.skupujemy-mieszkania.waw.pl

Back To Top