skip to Main Content
Szybki Skup Mieszkań – Warszawa I Okolice

Szybki skup mieszkań – Warszawa i okolice

Samodzielna sprzedaż mieszkania może zająć sporo czasu. Gdy liczy się ekspresowe zamknięcie transakcji, warto rozważyć skorzystanie z usług skupu nieruchomości.

 

Chociaż sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo korzystna dla właścicieli nieruchomości, to jednak znalezienie kupującego może nieraz zająć sporo czasu – od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Gdy liczy się czas, przygotowywanie własnego ogłoszenia i oczekiwanie na potencjalnych klientów nie zawsze będzie optymalnym rozwiązaniem. Co wybrać zamiast, gdy liczy się błyskawiczna sprzedaż nieruchomości? Skup mieszkań – Warszawa i okolice to jeden z obszarów, na którym można skorzystać z tego typu oferty.

Sprzedaż mieszkania w skupie – co to jest?

Skupy nieruchomości to firmy specjalizujące się w odkupywaniu nieruchomości od swoich klientów, którym zależy na szybkiej i wygodnej transakcji.

W skupie tego typu można odsprzedać między innymi domy jednorodzinne, mieszkania czy też działki – niemalże wszystkie nieruchomości spełniające wymogi skupu.

W porównaniu do zwykłej sprzedaży nieruchomości, cała procedura jest znacznie prostsza, a przy tym bardzo szybka – od momentu oględzin aż do podpisania aktu notarialnego mija tylko kilka dni. Dodatkowo, pracownicy skupu zawsze są gotowi do pomocy w realizacji całej transakcji.

Sprzedaż nieruchomości w skupie pozwala na uzyskanie kwoty rzędu 60-90% wartości nieruchomości zależnie od jej lokalizacji, powierzchni, standardu i stanu!

Skup mieszkań – także w problematycznych sytuacjach

Co ważne, to w skupach można sprzedać nieruchomości trudne w odsprzedaży, na przykład zaniedbane, po zalaniu czy pożarze.

Usługa skupu mieszkań jest rozwiązaniem również w sytuacji, gdy planowana jest windykacja, sprzedaż komornicza czy eksmisja. Co więcej, można odsprzedać także mieszkanie z lokatorem. Wówczas transakcja może zostać zrealizowana błyskawicznie, co pozwala na uniknięcie dodatkowych problemów.

Skup nieruchomości specjalizujący się w tego typu transakcjach zadba o to, aby wszystko przebiegło sprawnie, wygodnie, a także zgodnie z przepisami prawa.

Na czym polega transakcja sprzedaży mieszkania w skupie nieruchomości?

Transakcja sprzedaży nieruchomości w skupie to prosta procedura, jednak wymaga ona dochowania odpowiednich formalności, w tym między innymi wizyty w kancelarii notarialnej.

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z wybranym skupem nieruchomości obsługującym daną lokalizację, na przykład Warszawę i okolice. Ze skupem możemy skontaktować się telefonicznie lub on-line.

Wiele skupów umieszcza na swoich stronach internetowych specjalne formularze stosowane w wycenie.

Wpisujemy w nich wtedy odpowiednie informacje o nieruchomości potrzebne do wyceny, w tym:

  • lokalizację
  • metraż
  • liczbę pokojów
  • rozkład mieszkania
  • informacje o balkonie, tarasie, loggi
  • kondygnację, na której położone jest mieszkanie
  • informację o tym, czy w nieruchomości znajduje się winda
  • opis stanu nieruchomości – stolarka, instalacje, wyposażenie
  • informacje o przeprowadzonych remontach

Na podstawie tych informacji pracownik skupu nieruchomości może przygotować wstępną wycenę i przedstawić ją zainteresowanemu klientowi.

Jeśli klient chce odsprzedać mieszkanie w skupie, jego kolejnym krokiem jest umówienie się na spotkanie wraz z pracownikiem skupu. Wizyta w mieszkaniu może odbyć się w najbardziej dogodnym momencie – także wieczorem.

Podczas wizyty u klienta pracownik skupu potwierdza stan nieruchomości, a także kontroluje dokumentację klienta, która będzie następnie podstawą do przygotowania wiążącej umowy oraz wypłaty środków.

Gdy klient zgadza się na odsprzedaż mieszkania w skupie, wówczas jego pracownik umawia wizytę w kancelarii notarialnej. Zgodnie z przepisami, akt sprzedaży nieruchomości musi posiadać formę aktu notarialnego. Akt ten sporządzany jest w obecności stron – sprzedającego i kupującego, którzy składają na nim swoje podpisy.

Wypłata środków za odsprzedane mieszkanie odbywa się od razu po zawarciu umowy u notariusza. Klient może otrzymać pieniądze w dogodnej dla niego formie – gotówki albo przelewu na konto.

Skup mieszkań w Warszawie – postaw na sprawdzone oferty!

Na stołecznym rynku także można skorzystać z usług skupu nieruchomości. Jaki skup mieszkań w Warszawie będzie najlepszym wyborem dla klienta, któremu zależy na bezproblemowym zrealizowaniu całej procedury?

Do skorzystania ze swoich usług zaprasza firma Smarthome, która od lat specjalizuje się w obrocie nieruchomościami, w tym w ich skupie oraz odsprzedaży. Firma zajmuje się także udzielaniem pożyczek oraz oddłużaniem.

Cała transakcja sprzedaży nieruchomości wraz ze skupem Smarthome zajmuje zaledwie 3-7 dni. Klienci mogą liczyć także na dogodne ceny za swoje mieszkanie – 60-90% wartości nieruchomości!

Firma prowadzi skup mieszkań w Warszawie, a także w okolicznych miejscowościach, w tym w Piastowie, Pruszkowie, Brwinowie, Podkowie Leśnej, Grodzisku Mazowieckim, Ząbkach, Milanówku i w innych lokalizacjach.

 

Więcej informacji związanych z ofertą skupu nieruchomości Smarthome w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej:

www.skupujemy-mieszkania.waw.pl

Back To Top